5. Fırat Yazılım ve Teknoloji Proje Pazarı Etkinliği

Fırat Üniversitesi, Fırat Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi ile Mühendislik Fakültesi Dekanlığı işbirliğinde, “5. Fırat Yazılım ve Teknoloji Pazarı” programı düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özer, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Prof. Dr. Günay Anlaş konuşması

Kadir Has Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi Prof. Dr. Yücel Yılmaz ve Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Günay Anlaş programa konuşmacı olarak katıldı.

Prof. Dr. Yücel Yılmaz konuşması

Konuşmadan sonra bir birinden etkileyici 30 proje görücüye çıkarıldı. Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencileri tarafından bitirme projelerinin sunulduğu sergide projeleri değerlendirmek üzere çeşitli branşlarda alanlarında tecrübeli kişilerden oluşan bir juri ile projeler değerlendirildi.

Programın açılışında konuşan Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özer, Fırat Yazılım ve Teknoloji Pazarının bu yıl 5. sini düzenlediklerini belirterek, 5 yıldır Mühendislik Fakültesi olarak Mühendislik Fakültelerinin son sınıflarındaki öğrencilerin bitirme ödevi tezi veya projesi hazırlamaları hususunda teşvik edildiklerini söyledi.

Projeleri tek tek gezip öğrencilerden projeleri hakkında bilgiler alan juri, Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin birbirinden ilginç güzel projelerinde sıralama yapmakta zorlandığını belirtti. Programın sonunda juri değerlendirmesinde ilk 3’e giren projeler açıklandı. İşte şu sekilde:

  1. Doğal Dil İşlemeyle Gereksinim Analizi Sisteminin Geliştirilmesi
  2. 2.Elektromanyetik Silah
  3. 3.Blok Zincir Tabanlı Endüstri 4.0 Platformu