FIRAT TEKNOGİRİŞİM AKADEMİSİ YENİ DÖNEM KAYITLARINA BAŞLIYOR!

FIRAT TEKNOGİRİŞİM AKADEMİSİ YENİ DÖNEM KAYITLARINA BAŞLIYOR!

1601 Yenilik Ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenen,  “FIRAT TEKNOGİRİŞİM AKADEMİSİ” isimli projemiz yeni dönem eğitimleri için kayıt almaya başlayacaktır.

Projemizde; Üniversitemiz akademisyen ve öğrencilerinin, TÜBİTAK tarafından 1512 Teknogirişim Sermaye Desteği Programı ile girişimcilere sağlanan “Teknogirişim Sermayesi” ve KOSGEB desteklerine yönelik yapacağı başvurularının nicelik ve niteliklerini arttırmak hedeflenmektedir.

  1. Dönem eğitimleri Nisan 2018 ayında yapılacak olup eğitimlere Üniversitemiz lisans, lisansüstü öğrencileri ve Üniversitemiz Öğretim Üyeleri ve Görevlileri başvuru yapabilecektir. Proje kapsamında;
  • Girişimciliğin Temelleri,
  • İş Modellemesi,
  • Tecrübe Paylaşımı,
  • Etkili Sunum,
  • Proje Önerisi Hazırlama ve Uygulamalı Proje Yönetimi,
  • Yenilik Yönetimi,
  • İş Planı Hazırlama ve
  • Girişimciler İçin Hukuk.

Olmak üzere sekiz modülde toplam 60 saat eğitim konularında uzman Öğretim üyeleri ve Girişimci İş adamları tarafından verilecektir. Programa % 85 oranında devam etme zorunluluğu ve ilk dört modüle tam olarak katılım zorunluluğu vardır. Program Nisan ayının 7,8 – 14,15 – 21,22 ve 28. günlerinde Cumartesi ve Pazar tamgün olarak uygulanacaktır.

Program sonunda devam edenlere ve taslak bir iş fikri sunanlara sertifika verilecektir. Ayrıca bu sertifika programı KOSGEB onaylı olup devamlı ve başarılı katılımcılara KOSGEB tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi sertifikası verilecektir. Programa katılan ve taslak iş fikri sunanlar arasında ilk üçe girenlere ödül verilecek olup, program sonunda iş fikri başarılı görülen girişimcilere Fırat Teknokentte, TÜBİTAK 1512 programına ilk elemeye tabii tutulmadan başlama fırsatı verilecektir.

Program sınıfları 25 er kişilik olup eğitimler Fırat Teknokent eğitim salonlarında ikramlı olarak yapılacaktır. Sertifika programına katılım sınırlı olup toplam 50 kişi kabul edilecek, yapılacak başvurular projede belirlenmiş kriterlere göre önceliklendirilecektir.

Programa katılmak isteyen adayların 30 Mart 2018 Cuma tarihine kadar linkte bulunan başvuru formunu elektronik ortamda doldurup çıktı aldıktan sonra imzalayarak Bilgisayar Mühendisliği binası 5. katında bulunan Üniversitemiz Proje Koordinasyon ve Danışmanlık Merkezi’ne başvuru formunu teslim etmeleri gerekmektedir.

TASLAK PROGRAM

ZAMAN 07 Nisan 08 Nisan 14 Nisan 15 Nisan 21 Nisan 22 Nisan 28 Nisan
09.00 10.30 İş Modellemesi

(Sema Akın)

(ZORUNLU)

İş Modellemesi

(Sema Akın)

(ZORUNLU)

Proje Önerisi Hazırlama ve Uyg. Proje Yönetimi (Yusuf Er) Girişimciler için Hukuk

(Behiç Cantürk)

Tecrübe Paylaşımı

(ZORUNLU

Etkili Sunum (Veysel Yıldırım)

(ZORUNLU

İş Planı Hazırlama (Yusuf Er)
10.30 10.40 ÇAY  – KAHVE ARASI
10.40 12.10 Devam Devam Devam Devam Devam Devam Devam
ÖĞLEN ARA YEMEK İKRAMI YEMEK İKRAMI YEMEK İKRAMI YEMEK İKRAMI YEMEK İKRAMI YEMEK İKRAMI
12.40 14.10 İş Modellemesi

(Sema Akın)

(ZORUNLU)

Girişimciliğin Temelleri

(İ. Somunkıran)

(ZORUNLU)

Proje Önerisi Hazırlama ve Uyg. Proje Yönetimi (Yusuf Er) Proje Önerisi Hazırlama ve Uyg. Proje Yönetimi (Yusuf Er) Tecrübe Paylaşımı

(ZORUNLU

Yenilik Yönetimi (Erhan Akın) İş Planı Hazırlama (Yusuf Er)
14.10 14.20 ÇAY  – KAHVE ARASI
14.20 15.50 Devam Devam Devam Devam Devam Devam Devam
16.00 17.30 Devam Devam

 

1601 “Fırat Teknogirişim Akademisi” Proje Yönetimi adına

Bilgi için Yrd. Doç. Dr. İlyas Somunkıran

ilyass@firat.edu.tr

0 424 2370000 – 4357