FIRAT TEKNOKENT’TE KOSGEB KOBİ-GEL BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI…

KOSGEB İl Müdürü Mehmet CÜREOĞLU, KOSGEB KOBİ-GEL Kobi Gelişim Destek Programı ile ilgili Teknokent firmalarına yönelik tanıtım ve bilgilendirme sunumu gerçekleştirdi. Fırat Teknokent ev sahipliğinde Prof.Dr. Nuri ORHAN Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Fırat Teknokent bünyesinde yüksek teknoloji üreten firmalar ile birlikte Fırat Teknokent TGB Yönetici A.Ş Genel Müdürü Prof.Dr. Erhan AKIN ve Fırat TTO uzmanları Sema AKIN, Pelin GÜÇLÜ, Şener Durmuş ile Talha BAYIR katılım sağladı.

KOSGEB tarafından duyurusu yapılan programdan, Proje Teklif Çağrılarına, İmalat Sanayinin Yüksek-Orta Yüksek ve Düşük-Orta Düşük Teknoloji Düzeyinde Faaliyet Gösteren İşletmeler başvuruda bulunabilecekler. Program çerçevesinde İmalat Sanayi KOBİ’lerine, proje kapsamında yerli makine-teçhizat alması durumunda % 15 oranında ekstra destek verileceği bildirildi. “Kobilerde Kurumsallaşmanın Geliştirilmesi ve Kobilerde Markalaşmaya Geçiş” başlığı altında yapılan sunumda KOBİ’lerin ülke ekonomisindeki payı ve istihdama katkısına değinilerek KOSGEB Hizmet Ağı hakkında bilgiler verildi.

Toplantı sonrasında Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Erhan AKIN, KOSGEB destek programlarının öneminden bahsederek KOBİ’lerin ve Teknokent firmalarının bu önemli desteklerden firmaların gelişimi için faydalanmaları gerektiğini vurguladı.

1 Nisan 2016 itibariyle başvuruların alındığı KOBİGEL Destek Programı, 6 Mayıs 2016 günü sona erecektir. Program kapsamında projelerin başlaması için program dâhilinde belirlenen takvime göre 1 Temmuz 2016 olarak belirlenmiştir.