Fırat Üniversitesinde Sosyal Bilimler Alanında TÜBİTAK Projesi Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

TÜBİTAK ve Fırat Üniversitesi Rektörlüğü desteği ile 29-30 Nisan, 1 Mayıs 2016 tarihlerinde Fırat Üniversitesi Kongre Merkezi’nde “TÜBİTAK Araştırma Projesi Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” gerçekleştirildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erkan Turan Demirel’in koordinatörlüğünü gerçekleştirdiği eğitimin açılışına öğretim üyeleri katıldı.

Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Akın eğitimde yağtığı konuşmasında, bilimsel açıdan Fırat Üniversitesinin gelişmesi için proje kültürünün çok önemli olduğunu belirterek, Fen, Mühendislik, Tıp ve Veterinerliğin yanı sıra sosyal bilimlerde yapılacak projelerinde hem bilime hem de Fırat Üniversitesine büyük fayda sağlayacağını belirtti.

Etkinliğe eğitmen olarak Hasan Kalyoncu üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şener Büyüköztürk, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Prof. Dr. Şükrü Özen, İnönü Üniversitesi’nden Doç. Dr. Orhan Gündüz, Doç. Dr. Taşkın Yıldırım ve Yrd. Doç. Dr. Abdullah Atlı katıldı.

30 katılımcının davet edildiği etkinliğin ilk gününde katılımcılara TÜBİTAK projesi hazırlama ile ilgili teorik bilgiler aktarıldı. 2. ve 3. günde ise uzmanlık alanlarına göre gruplar oluşturularak katılımcıların proje önerileri detaylı bir biçimde incelendi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, bilimsel araştırmalara ve proje eğitimlerine verdikleri desteğin artarak devam edeceğini belirtti.