Girişimci Gençlere, TÜSİAD’ın Devleri Rehberlik Edecek…

TÜSİAD Bu Gençlikte İş Var yarışmasında ön elemeyi geçerek online eğitime katılmaya hak kazanan 33 iş fikrinden 4 başarılı proje ile yer alan Fırat Üniversitesi, İstanbul’da düzenlenen ve üç gün boyunca devam eden Eğitim Kampı sonrası “Sanalist ekibi-Anti Fobist Projesi” ve “Çılgın Bilimadamları Ekibi- Yenilenebilir Batarya Projesi” ile sunum yaparak TÜSİAD rehberleri ile iş fikirlerini geliştirme ve iş planları hazırlama imkanını elde ettiler.

Eğitim kampı sonunda Fırat Üniversitesi’nden seçilen 2 ekip TÜSİAD rehberleri ile eşleştiler. 6 hafta boyunca “Çılgın Bilimadamları” ekibi Nurettin Çek ile Yusuf Çelik “Yenilebilir Batarya Projesi” ile ilgili çalışmalarını Koç Holding Yönetim A.Ş Yönetim Kurulu üyesi Ali Koç ile birlikte yürütecekler. Bir diğer başarılı iş fikri olan Anti Fobist Proje ekibi Talha Kırgel ile Kübra Arslanoğlu’na ise Ertunç Özcan İthalat & Mümessillik Yönetim Kurulu Başkanı Onur Özcan rehberlik edecek.

TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var! Yarışması’na katılan tüm gençler, TÜSİAD’ın bilgi, tecrübe ve deneyimi eşliğinde ilerleyecekleri yepyeni bir yolun yanı sıra, pek çok fırsatla da tanışacak. Ayrıca yarışmanın birinci, ikinci ve üçüncüsü para ödülü de kazanacak.

Fırat Teknokent Ailesi olarak başarılı olan Fırat Üniversitesi genç girişimcilerimizi tebrik ederiz.

Kazanan Ekiplerimiz

Sanalist Ekibi – Anti Fobist Projesi

Talha Kırgel

Kübra Arslanoğlu

TÜSİAD Rehberi: Onur ÖZCAN – Ertunç Özcan İthalat & Mümessillik Yönetim Kurulu Başkanı

Çılgın Bilimadamları Ekibi – Yenilenebilir Batarya Projesi

Nurettin Çek

Yusuf Çelik

TÜSİAD Rehberi: Ali KOÇ – Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi