Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet ÖZER Teknokent’i Ziyaret etti

Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ahmet ÖZER, Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği’nin (KÜSİ) daha aktif ve verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Erhan AKIN’ı makamında ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Prof.Dr. Özer, bilgi varlıklarının doğru yönetimi sonucunda ortaya çıkacak olan iş fikirlerinin KÜSİ kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Mühendislik Fakültesi öğretim üyelerinin proje kültürüne, üniversite içerisinde en çok sahip profili taşıdığını kaydeden Özer, “idareci olarak bizlere düşen sorumluluk, bu potansiyeli kamu ve sanayide doğru bir şekilde gerçekleştirmektir” dedi.

Teknokent Genel Müdürü Akın ise, “Başta mühendislik fakültesi olmak üzere bütün fakültelerimizin bilgi ve tecrübelerinden yararlanmak durumundayız. 1800 civarında öğretim üyemiz var, her biri bir değer, her lisan bir insandan yola çıkarsak proje kültürünün yaygınlaşmasında her zihin bir projedir. Üniversitemiz ile Teknokenti birbirinden ayrı düşünme gibi bir şansımız yok, bunun yerine sağlam işbirliklerine ihtiyacımız var” şeklinde konuştu.