TGBD, PROF.DR ERHAN AKIN İle Yola Devam dedi

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda, Fırat Teknokent Genel Müdürümüz Prof.Dr. Erhan AKIN yeniden Başkanlığa seçildi.

Türkiye’de tüm Teknokentleri çatısı altında toplamayı başaran TGBD, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında bilgi paylaşımını sağlamak amacıyla işbirliği kurmaktadır. TGB işletimi ve yönetimi konusunda standartları belirleyerek, TGB performanslarını arttırarak etkideğerlendirme konusunda kriterler geliştirmektedir. Ülkemizde Ar-Ge yatırımı ve teknoloji politikalarının belirlenmesi ve uygulamaya geçirilmesinde görüş ve öneri paylaşarak da önemli katkılar sunan TGBD, Kamu-Sanayi-Üniversite arasında işbirliğini güçlendirmeye ve toplumun teknoloji ve Ar-Ge konusundaki bilgi ve duyarlılığını arttırmaya yönelik çalışmalarına da aralıksız devam etmektedir.

Yeni yönetim de belirlendi

Derneğin yeni yönetiminin de seçildiği Genel Kurul toplantısında Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın Başkan, Hacettepe Teknokent Genel Müdürü İlyas Yılmazyıldız Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Saymanlığa OSTİM Teknopark Genel Müdürü Derya Çağlar getirilirken, Sekreterliğe DEPARK Teknopark Genel Müdürü Necip Özbey seçildi. İTÜ ARI Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Gökçe Tabak, Teknopark İstanbul Genel Müdürü M. Bilal Macit ve Konya Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Süleyman Soylu üye olarak TGBD’nin yeni yönetimine getirildiler.Dernek üyelerinin faaliyetleri ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmalarla ilgili görüş ve önerilerini dile getirdiği toplantı basın lansmanı ile sona erdi.